سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خلق، نانخور خدایند . لذا محبوب ترینِ خلق نزد خدا، کسی است که به نانخوران خدا سودی رساند وخانواده ای را شادمان کند . [.رسول خدا صلی الله علیه و آله]
امروز: جمعه 100 فروردین 27

12 اردیبهشت همایش دانشجویی شیخ بهایی در تالار علامه مجلسی دانشکده علوم حدیث قم با سخنرانی حضرت آیت الله ری شهری برگزار می گردد.  چون یکی از مسئولین این همایش هستم، لازم دیدم چند نکته را برای خودم یادداشت کنم، شاید بد نباشد دیگران هم از آن باخبرشوند.

 1. خمودگی و بی حوصلگی دانشجویان امروزی برای این حقیر بسیار نمود داشت. پس از تبلیغات بسیار، مقالات خوب و در خور توجه، به جز تعدادی اندک، به دستمان نرسد و استقبال شایان توجه و مورد توقع، صورت نگرفت.

2. دور بودن نسل تحصیل کرده امروزی از شناخت مفاخر و پیشینگان خود، جای بسیار تعجب داشت. با هم? عظمت و گسترگی روح و شخصیت این مرد بزرگ، هنوز برای قاطب? دانشجویان ما ناشناخته است. در تاریخ بزرگان ما کمتر عالمی به جامعیت شیخ بهایی یافت می شود. او سرآمد تمام علوم زمان خود بود؛ از فقه و فقاهت گرفته تا نجوم و ریاضیات.

3. بی توجهی مسئولین کشوری به این نابغ? اسلامی، و اختصاص ندادن امکانات ویژه برای بزرگداشت وی، جای بسی تعجب و تأسف دارد.

دانشکده علوم حدیث با اهتمام معاون محترم پژوهشی، با تمام تلاش، در صدد برداشتن غبار غربت از این عالم جاودان تاریخ اسلام است. امید است علما، فضلا، محققین و دانشجویان گرامی با حضور خود، رونق بخش این مراسم باشند.

آدرس همایش: قم، 45 متری پانزده خرداد، چهار راه نوبهار، بعد از شهرک جهاد، مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث، دانشکده علوم حدیث قم، تالار علامه مجلسی


نوشته شده توسط علی اکبر ابراهیمی در دوشنبه 87/2/2 و ساعت 5:3 عصر | نظرات دیگران()
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
تو پس کوچه های جمعه
روشنگر راه
تحولات طبیعت و بازنگری درونی
جمعه پرتحرک نمایشگاه مطبوعات
یادداشتی بر مناظره موسوی - احمدی نژاد
انتخابات و دلزدگی ها
بهجت دین در محاق
چگونه با شهید آوینی آشنا شدم
تجربه نیاندوختن از گذشته و باخت فوتبال ملی
سیاست دینی و دین سیاسی
به بهانه شهرآورد 66 سرخابی
انتخابات دهم و معادله چند مجهولی
[عناوین آرشیوشده]

بالا

امام علی; (ع): فرصت، چون ابر می; گذرد ،پس فرصت های; خوب را غنیمت شمرید

بالا